Прем’єрна вистава епічної трагедії «Павлік Морозов»

pm

16 квітня в Києві відбудеться непересічна мистецька і театральна подія – прем’єрна вистава епічної трагедії «Павлік Морозов» за п’єсою найпопулярнiшого i водночас найскандальнішого українського драматурга і художника Леся Подерв’янського.

Химерне поєднання античної і радянської міфології в естетиці постмодерну.

Постановка Андрія Крітенка (Штутгарт, Німеччина)

Актори: Євген Капорін, Олена Рєпіна, Олена Хижна, Володимир Ямненко, Олег Примогенов, Єгор Пчьолкін, Георгій Фомін, Сергій Калантай, Микола Вересень, Андрій Середа, Світлана Вольнова, Іван Денисенко, Павло Пронтенко, Ірина Стригіна, Катерина Шаміна.

Режисер: Андрій Крітенко (Штутгарт, Німеччина)

Сценографія: Лесь Подерв’янський

Костюми: Анастасія Подерв’янська

Світло: Себастіан Альфонс (Берлiн, Німеччина)

Хореографія: Ольга Сємьошкіна

У виставі звучать пісні Максима Добровольського (псевдо – Макасім)

Шанувальники творчості Подерв’янського вже давно чекали можливості побачити хоч один з творів майстра на професійній сцені. І нарешті, це сталося.

Ось що каже сам автор п’єси і художник-постановник вистави Лесь Подерв’янський:

“Ми з Кротом (режисером Андрієм Крітенком) вже колись працювали разом (спектакль “Оргія” за п`єсою Лесі Українки).  Нам подобається спільна творчість і наша дружба, а головною мотивацією нашої роботи є задоволення від процесу.  Ми вже давно хотіли зробити в цій країні щось таке, “щоб зі стін лайно посипалося”. І коли Анатолій Димчук, галерист і куратор сучасного мистецтва, зробив нам пропозицію поставити “Павліка Морозова”, ми з радістю погодилися.

В цій п’єсі є химерне поєднання радянської і античної міфології, кохання, жорстокості, есхатологічного жаху, шоку, іронії і пародійних алюзій, що цілком відповідає естетиці постмодерну і принципам контемпорарі арт.

Ми вважаємо, що така країна, як наша – багато в чому ще відстала, дика і провінційна, переповнена, незважаючи на двадцять років незалежності, рептильними совковими міфами, – не повинна весь час заколисувати себе вишиванками, співанками і роздумами про солов’їність і калиновість. А ще інколи мати мужність подивитися на себе в дзеркало, щоб зрозуміти, хто ми, що ми, і що робити. А шокуюче і брутальне сучасне мистецтво має нам всім у цьому допомогти”.

Художник по світлу у виставі –  справжня європейська зірка: Себастіан Альфонс з Берлiну. Це людина, яку запрошують ставити світло найкращі европейські заклади – Ла Скала та Віденська опера, а до київської «Кінопанорами» він приїжджає на особисте запрошення режисера Андрія Крітенка.

Прем’єра: 16 квітня 2011 р., к-тр «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19), 19:30.

Подальші вистави: 30 квітня.

Джерело: http://perecrestok.kiev.ua/les-podervyanskij-epichna-tragediya-pavlik-morozov-30-kvitnya-2011.html

Твоя особиста думка нас тут не цікавить